Ana sayfa Muhasebe Müşterime ait geçmiş yıllara ait teslim aldığım defterler yazılmamış. Ne yapmalıyım?

Müşterime ait geçmiş yıllara ait teslim aldığım defterler yazılmamış. Ne yapmalıyım?

193
0
Müşterime ait geçmiş yıllara ait teslim aldığım defterler yazılmamış. Ne yapmalıyım?

31.08.2018 tarihinde mükellefi devir aldık. 2018 resmi defterlerini diğer meslektaşımdan dün teslim aldım. Defterler yazdırılmadan boş olarak tarafıma verildi. Mükellef defterlerin boş olduğuna dair tespit yaptırmak istiyor, bu durumda ne yapmamız gerekiyor?

Eski meslek mensubundan devir alınırken defterlerin yazılmadığı devir tutanağında belirtilmesi gerekirdi. Müşterinizin defterlerin boş olduğunu sizinle tutanak altına alınabilir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

2018 Yılı defter kapanış tasdikinin son günü ne zaman?

Kebir defterinde noter tasdiki olmayan sayfalara defter yazımı yapılabilir miyiz?

Yevmiye defterine üst hesabı yazdırmadan alt hesabı seçerek yazdırabilir miyiz?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here