Ana sayfa Muhasebe Müşterim ile SMMM sözleşmesini fesh ettikten sonra eski döneme ait beyanname gönderebilir...

Müşterim ile SMMM sözleşmesini fesh ettikten sonra eski döneme ait beyanname gönderebilir miyim?

993
0

Mükellefimin 01.01.2019 muhasebe işlerini başka SMMM devam edecek. 2019 beyannamelerini verebilmesi için benim doğal olarak sözleşmemin fesh edilmesini istiyor. Feshettiğimde 2018 yılı 4.Dönem Geçici vergi ve 2018 Kurumlar vergisi Beyannamesini ben verebilir miyim?

 

Fesih ettikten sonrada 2018 yılı 4.Dönem Geçici vergi ve 2018 Kurumlar vergisi Beyannamesini siz verebilirsiniz. GİB’e beyan bölümü bu tür işlemler için beyannamelerin verileceği yönünde görüş bildirmektedir.

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

SMMM Büromu kapattım. Öncesinde sözleşmeleri iptal etmeli miyim?

 

Ulaşamadım müşterinin smmm sözleşmesini nasıl iptal ederim?

 

TÜRMOB sistemine SMMM sözleşmesinin girişi için süre nedir?

 

SMMM A.Ş.’den ayrılan ve şahıs firması olarak faaliyetine devam edecek olan meslek mensubun yapması gereken işlemler nelerdir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here