Ana sayfa Muhasebe Mükellefiyeti olmayan kişiden alacağımız yazar kasaya istinaden düzenleyeceğimiz gider pusulasında KDV ve...

Mükellefiyeti olmayan kişiden alacağımız yazar kasaya istinaden düzenleyeceğimiz gider pusulasında KDV ve stopaj hesaplanır mı?

103
0
Mükellefiyeti olmayan kişiden alacağımız yazar kasaya istinaden düzenleyeceğimiz gider pusulasında KDV ve stopaj hesaplanır mı?

Mükellefim için ikinci el yeni nesil yazar kasa pos cihazı almak istiyoruz. Cihazı aldığımız kişinin vergi mükellefiyeti bulunmamaktadır. Gider pusulası keserek kayıtlara almak istiyoruz. Gider pusulasında stopaj olacak mıdır?

Düzenlenecek Gider pusulasında GV stopajı ve KDV hesaplanmaz.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Şahıstan alınan gayrimenkuller için gider pusulası kesilecek mi?

Vergi mükellefiyeti olmayan kişilerden alınan araçlar işletme kayıtlarına alınırken gider pusulası düzenlenmeli midir?

Gider pusulası ile alınan araçlarda nasıl bir işlem uygulanır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here