Ana sayfa Muhasebe Mükellefimin beyannamelerini sözleşme girmeden gönderebilir miyim?

Mükellefimin beyannamelerini sözleşme girmeden gönderebilir miyim?

355
0

Yeni müşterimin e-birlik sözleşmesini eski muhasebecisi fesih etmediği için ben sözleşme giremiyorum. Bu şekilde sözleşme girmeden müşterimin beyannamelerini yollamamda bir sakınca var mıdır?

Beyannamelerin gönderilmesi için GİB üzerinden aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapılması gerekir. GİB sözleşmesi içinde mesleki sözleşme yapılması zorunludur. Önceki meslek mensubu ile görüşmenizde yarar vardır.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

SMMM aracılık sözleşmesi ile sorumluluk sözleşmesi arasındaki fark nedir?

 

 

SMMM sözleşmesinin iptalini nereye bildirmeliyim?

 

 

SMMM ile sözleşme yapmadan kendi beyannamemizi gönderebilir miyiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here