Ana sayfa Vergi Muhtasar ve prim beyannamesinde üç aylık olarak beyan ettiğimiz vergi kesintilerini aylık...

  Muhtasar ve prim beyannamesinde üç aylık olarak beyan ettiğimiz vergi kesintilerini aylık olarak beyan edebilir miyiz?

  88
  0

  Muhsgk’yı temmuz ağustos ve eylül aylarında aylık olarak vergi kesintilerini ve sigortalıları bildirdiğimizde, daha sonraki dönemlerde vergi kesintileri üç aylık olarak sigortalıları aylık olarak bildirmemizde sakınca var mıdır?

  Çalışan sayısı 10 kişi ve daha az ise sakınca yoktur.

  Ağustos ayı muhtasar sgk beyannamemizi yaptık. Fakat kısa çalışma ödeneği alan personelimizin faydalanacağı 7252 teşvik uygulamasını seçmedik. Sigorta primi ve muhtasar vergisini de ödedik. Hakkımız olan teşvik kaybolmuş mudur?

  Muhtasar APHB ye düzeltme verebilirsiniz. Sonraki dönemlerde de yararlanma hakkınız 31.12.2020 tarihini geçmemek üzere mevcuttur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here