Ana sayfa Vergi Muhtasar prim beyannamesine geçilmesi ile ilgili uzatılma var mı?

Muhtasar prim beyannamesine geçilmesi ile ilgili uzatılma var mı?

528
0
Muhtasar prim beyannamesine geçilmesi ile ilgili uzatılma var mı?


2019 Nisan mayıs haziran muhtasar beyannamemizi SGK dosyası var ise muhtasar prim beyannamesi olarak bu dönem mi vereceğiz? Şuanda bir uzatılma var mı?

31.07.2019 tarihine kadar UZATMA OLMAZ İSE; Yeni sistem 01.07.2019 Tarihinde yürürlüğe girmiştir. Birleştirilmiş beyanname ve bildirge sistemi “MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ” 2019/TEMMUZ Ayı Beyannamesi ile başlayacaktır. Birleştirilmiş beyanname 01-26/AĞUSTOS/2019 Tarihleri arasında da verilecektir.

Beyanname formatı GİB bdp programında vardır.

Haziran / 2019 ve 3 aylık (Nisan-Mayıs,Haziran 2019) Muhtasar Beyanname ve SGK bildirgesi AYRI AYRI ESKİ SİSTEME GÖRE VERİLECEKTİR.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aylık muhtasar ve prim beyannamesini ne zaman uygulanmaya başlayacaktır?

Muhtasar ve prim beyannameleri Temmuz ayı itibariyle beyan edilmeye başlanacak mıdır?

1 Temmuzdan itibaren apartman için vereceğim Muhtasar ve Prim beyannamesini nasıl düzenleyeceğim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here