Ana sayfa Muhasebe Muhtasar beyannamede ekler kutucuğunda ücret bilgileri kısmında ihbar tazminatı ödemeleri de yazılacak...

Muhtasar beyannamede ekler kutucuğunda ücret bilgileri kısmında ihbar tazminatı ödemeleri de yazılacak mıdır?

293
0
Muhtasar beyannamede ekler kutucuğunda ücret bilgileri kısmında ihbar tazminatı ödemeleri de yazılacak mıdır?

Muhtasar beyanında ekler bölümünde işyeri bilgileri kısımda ücrete ilişkin gelir vergisi matrahı kısmına sadece ücret için mi yazılacak ihbar tazminatı matrahı dahil olmalı mıdır?
Ücrete ilişkin gelir vergisinde aynı durum ihbar tazminatı yâda gelir vergisi dâhil olmalı mıdır?

İhbar ödemesi de ücretin bir unsurudur ve GV tabidir. Her ikisinin toplamı yazılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Site yönetimleri avukatlık makbuzu stopaj kesintisi ve çalışanlarının ücret stopaj kesintisini site adına vergi dairesi şifresi alarak kendileri beyanname bildiriminde bulunabilir mi?

Muhtasar ve prim hizmet beyannamesi uzatıldı mı? SGK’lı çalışanı olmayanlar aylık olarak beyanname vermesi gerekiyor mu?

Aile hekimleri muhtasar beyannamesi verir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here