Ana sayfa SGK Muhtarlık kapsamında Bağ–Kuru olan kişinin ticari faaliyet sebebiyle Bağ–Bur kapsamına girmesi durumunda...

Muhtarlık kapsamında Bağ–Kuru olan kişinin ticari faaliyet sebebiyle Bağ–Bur kapsamına girmesi durumunda hangisi geçerli olacaktır?

Muhtar seçildikten sonra emlak faaliyetine başlayan mükellefimin Bağ-Kur durumu ne olur. Muhtarlık bağ kurumu yoksa ticari faaliyet Bağ-kurumu geçerli olacak?

700
0

Muhtar seçildikten sonra emlak faaliyetine başlayan mükellefimin Bağ-Kur durumu ne olur.

Muhtarlık Bağ-Kurum’u yoksa ticari faaliyet Bağ-Kurum’u geçerli olacak?

Önce başlayan sigortalılık hali devam edecektir.

Kişin her iki 4/b’li sigortalılığından yalnızca birinin devam ettirilmesi gerekmektedir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here