Ana sayfa Muhasebe MuhSgk beyannamesinin son bildirim tarihi nedir?

  MuhSgk beyannamesinin son bildirim tarihi nedir?

  109
  0

  MuhSgk sonrası artık SGK aylık prim bildirimi ve sağlık raporları giriş günü 23 ümü yoksa muhtasar günü olan 26’sı mı olmuştur?

  MUHSGK bildirimi takip eden ayın 26’sı olmuştur.

  MUHSGK beyannamesinde “SGK Bildirimleri” kısmında; “Hak Edilen Ücret” ve “Prim, İkramiye ve bu nitelikteki İstihkak” kısımlarına yazılacak tutar, Personel bordrosundaki, “SGK Matrahı (PEK)” mı “Brüt Ödemeler Toplamı” mı yazılmalıdır?

  SPEK tutarı yazılır.

  Muhtasar Ve Prim Hizmet Beyannamesi Nedir? Nasıl Gönderilir?


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here