Ana sayfa Muhasebe MuhSgk beyannamesinde sadece vergiyi ilgilendiren bölümüne düzeltme verebilir miyiz?

  MuhSgk beyannamesinde sadece vergiyi ilgilendiren bölümüne düzeltme verebilir miyiz?

  41
  0

  2020 eylül ayı MuhSgk beyannamesini onayladım. Fakat kira stopaj sehven %20 hesaplanmış. SGK Bildirgelerde onaylandı. Beyanı nasıl iptal edebilirim.SGK da sorun çıkar mı?

  Beyanname iptal edilmez. Doğru olan beyanname yeniden hazırlanır.

  Özel onay sisteminden Düzeltme işaretlenerek yeniden verilir. Sistem Vergi bölümü için yeni bir tahakkuk verir. Önceki tahakkukun iptali, için VD müracaat edilmesi gerekir.

  SGK bölümünde sorun olmaz.

  İlk iki dönem muhtasar beyannamesinde sehven adres no yanlış verilmiş. 3. Dönemde doğru olanı yaptık. Geçmiş ile ilgili düzeltme yapmam gerekiyor mu yoksa sorun teşkil eder mi?

  Düzeltme yapmanızda yarar vardır. Vergi dairesi bu eksikliği tespit etmesi halinde VUK 352. Maddeye göre usulsüzlük cezası keser.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here