Ana sayfa Muhasebe Mücbir sebep kapsamında olan firmalar beyannamelerini ne zamana kadar göndermelidir?

Mücbir sebep kapsamında olan firmalar beyannamelerini ne zamana kadar göndermelidir?

Mücbir sebep kapsamında olan vergi mükelleflerinin 2020 mayıs KDV

22
0

İşyerimiz için 4. ve 5. aylara ait KISA ÇALIŞMA ödeneğine başvurduk. Halen başvurumuz sonuçlanmamasına rağmen işyerimiz 01.06.2020 itibarıyla tam çalışmaya başladı ve bu durumu e-posta vasıtasıyla İŞKUR’a bildirdik. Yeniden çalışmaya döndükten sonra 2 yeni işçi girişi yaptık. Fakat işçilerden bir tanesini işten çıkartmak istiyoruz. İşçi çıkarımın yasak olduğu haziran ayında ne yapabiliriz?

Haziran ayında personeliniz için nakdi ücret desteğine başvuru yapabilirsiniz.

Mücbir sebep kapsamında olan vergi mükelleflerinin 2020 mayıs KDV, KDV2 beyanları ve B formları verilmesinin en son tarihi nedir?

Aşağıdaki likte bulunan takvimi inceleyiniz.

https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1680/Mevzuat-Dosya/29052020-2020-haziran-mali-takvimi.pdf

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Mücbir sebep kapsamında olan mükellefler Ba- Bs bildirimlerini ne zaman gönderecek?

Mücbir sebep kapsamında olan firmalar ödemediği sigorta primlerini gider olarak yazabilir mi?

Hatırlatma! Mücbir sebep halinde sayılan mükelleflerin vergi beyanname verme süreleri hak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here