Ana sayfa Muhasebe Motosikletin KDV’si indirim konusu yapılabilir mi?

  Motosikletin KDV’si indirim konusu yapılabilir mi?

  İcradan aldığımız motosikletin KDV’sini indirim konusu yapabilir miyiz?

  79
  0

  İcradan aldığımız motosikletin KDV’sini indirim konusu yapabilir miyiz?

  Alınan motosikleti aktifinize kaydedeceksiniz ödenen KDV indirim konusu yapılır.

  ————————————————————————————————————————-

  Konsoloslukta çalışan personele maaş haciz yazısı gelmiştir. Konsolosluk bu kesintiyi yapmak istememektedir. Bu durumda Konsolosluğa ve meslek mensubu olarak bana ne gibi yaptırım uygulanır?

  Bir kişiye icra kesintisinin uygulanacağı anda kişiye İcra Müdürlüğü aracılığı ile resmi bir yazı gönderilmektedir. İcra Müdürlüğü tarafından gelmiş olan yazı kişiye icra takibinin başlatıldığını bildirmektir. Resmi yazıya ödemenin yapılmayacağı gerekçesi ile bildirilmelidir.

  Konu adli olup icra müdürlüğünden görüş almanızı tavsiye ederiz.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here