Ana sayfa Vergi Motorlu araçların bakım ve onarım hizmetlerine istinaden yıl sonuna kadar düzenlenecek faturalarda...

  Motorlu araçların bakım ve onarım hizmetlerine istinaden yıl sonuna kadar düzenlenecek faturalarda KDV oranı ne olmalıdır?

  Personel servis işinde KDV %8’e düştü mü? Oto yıkama hizmetinde KDV oranı %8 mi oldu?

  265
  0

  Oto yıkama hizmetinde KDV oranı %8 mi oldu?

  31/7/2020 tarihli ve 2812 sayılı Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile bildirilen ”Motorlu kara taşıtlarının yağlanması, yıkanması, cilalanması hizmetleri ile bunlara ait koltuk ve döşemelerin bakım ve onarımı (malzemeler hariç)” maddesine istinaden akaryakıt istasyonlarında verilen yıkama hizmetinde uygulanan %18 KDV’nin güncellenerek %8 ‘e indirilmesi uygun mudur?

  Evet. %8 KDV uygulanır.

  Personel servis işinde KDV %8’e düştü mü?

  Firmamız personel servis taşımacılığı yapmaktadır. 30.07.2020 tarihinde yürürlüğe giren karar ile KDV oranını %8 mi uygulayacağız?

  Karar 31/07/2020 günü yürürlüğe girmiştir. Resmî Gazete tarihi 31/07/2020’dir.

  31/07/2020 de düzenlenecek faturada elbette tüm aya indirimli KDV uygulanır (% 8)


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here