Ana sayfa Vergi Mobilya ürünlerinde KDV indirimi uygulaması ne zamana kadar geçerlidir?

Mobilya ürünlerinde KDV indirimi uygulaması ne zamana kadar geçerlidir?

362
0

Ahşap ürünlerinde KDV %8 olarak fatura edilmektedir. Yıllara sari işlerde mutfak satımlarında düzenlenen hakkedişler %8 olarak mı yoksa %18 olarak mı faturalandırılır?

Hakediş de KDV hesaplanmaz. Malın (Mobilyanın) teslimi ile KDV doğar.

Mobilyada KDV indirimi uygulaması mütemadiyen sürecek mi yoksa belirli bir dönem için mi?

Evet süre sınırı yok.

Mobilya KDV indiriminde banyo dolabı satışı yapan mükellef için de geçerli olacak mıdır?

Kararda belirtilen listede bulanan mobilyalar için %8 KDV uygulanır.

Listede olmayanlara %18 KDV uygulanır.

Aşağıdaki link de bulanan Listeyi inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/PratikBilgiler/2020_vergi/21.pdf

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here