Ana sayfa Vergi Metal mobilya ürünlerinde kdv oranı kaçtır?

Metal mobilya ürünlerinde kdv oranı kaçtır?

1304
0

Mobilya sektöründe indirimli kdv hakkında olacaktır.

Metal ürünleri üreticisi bir müşterim, mobilya üreticisine metalden malzemeler yapmıştır.

Malları satın alacak mobilyacı bu metal malzemeleri kendi üretiminde kullanacaktır. Sorum, metal üretici mobilyacıya satacağı malzemeleri %8 indirimli kdv oranıyla satıp satamayacağıdır.
(23.11.2018 15:25)

 

Mobilya üretiminde kullanılan metal malzeme tesliminde uygulanacak kdv oranı % 18 dir. İndirim, yayımlanan listedeki mobilyaların tesliminde uygulanır.

 

 


Kaynak: İsmmmo.org.tr
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here