Ana sayfa Muhasebe Mesleki şirketler serbest meslek makbuzu düzenleyebilir mi?

  Mesleki şirketler serbest meslek makbuzu düzenleyebilir mi?

  Mesleki şirketler serbest meslek makbuzu düzenleyebilir mi?

  97
  0

  2010 yılında SMMM olarak ofisimi açtım. 2019 yılı Haziran ayında tek ortaklı Limited şirketi kurarak faaliyetime tüzel kişilik devam ettirdim. Limited şirket olarak yaptığım faaliyetlerimde mükelleflerime fatura değil makbuz kestim. E-smm zorunluğu benim şirketimi kapsıyor mu?

  Mesleki şirketinizde serbest meslek makbuzu düzenleyemez. Fatura düzenlenmesi gerekir.

  Mesleki şirketiniz kâğıt veya e-Smm kullanamaz. Fatura düzenleyeceksiniz.

  Ticari Taksi işletmeciliği faaliyeti için %50- %50 adi ortaklık kurulacaktır. Adi ortaklık şirket adresi home ofis olur mu? Taksi işletmeciliği adi ortaklık KDV ve muhtasar mükellefiyeti olacak mı? İTO tescili zorunlu mu?

  Serbest meslek faaliyeti dışında ikametlere mükellefiyet tesisi edilmediğini biliyoruz. Bu konuda VD bilgi alınız.

  Adi ortaklık için KDV -Muhtasar mükellefiyet tesisi ettirilir. Esnaf odasına kayıt yapılacaktır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here