Ana sayfa Ekonomi Merkezi yönetimin 2018 Eylül sonu brüt borç tutarı açıklandı

Merkezi yönetimin 2018 Eylül sonu brüt borç tutarı açıklandı

451
0

Merkezi yönetimin 2018 Eylül sonu brüt borç tutarı açıklandı

 

T.C.
HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI

 22 EKİM 2018

Sayı: 2018/144

 BASIN DUYURUSU

30 EYLÜL 2018 TARİHİ İTİBARIYLA MERKEZİ YÖNETİM BRÜT BORÇ STOKU

 

Merkezi yönetim brüt borç stoku 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla 1.121,2 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.

Borç stokunun 587,0 milyar TL tutarındaki kısmı Türk Lirası cinsi, 534,2 milyar TL tutarındaki kısmı döviz cinsi borçlardan oluşmaktadır.

Konuya ilişkin detay bilgilere, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın internet sitesinin İstatistikler sayfasındaki Merkezi Yönetim Borç Stoku İstatistikleri bölümünden ulaşılabilir.

Kamuoyuna duyurulur.


Kaynak:Hazine.gov.tr duyurusu
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here