Ana sayfa Ekonomi Merkezi yönetimin 2018 Eylül sonu Alacak tutarı açıklandı

Merkezi yönetimin 2018 Eylül sonu Alacak tutarı açıklandı

784
0

Merkezi yönetimin 2018 Eylül sonu Alacak tutarı açıklandı

 

T.C.
HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI

Sayı: 2018/145                                                                  22 EKİM 2018

 BASIN DUYURUSU

30 EYLÜL 2018 TARİHİ İTİBARIYLA HAZİNE ALACAK VERİLERİ

 

Hazine Alacak stoku 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla 19,8 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Hazine alacak stoku içerisinde en yüksek pay 12,2 milyar TL ile Mahalli İdareler’e aittir.

2018 Eylül ayı sonu itibarıyla Hazine alacaklarından toplam 1,3 milyar TL tahsilat gerçekleştirilmiştir.

Konuya ilişkin detay bilgilere, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın internet sitesinin İstatistikler sayfasındaki Hazine Alacak İstatistikleri bölümünden ulaşılabilir.

Kamuoyuna duyurulur.


Kaynak:Hazine.gov.tr duyurusu
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here