Ana sayfa Ülkeler Merkez Bankası İngiltere Bankalarını Neden Uyardı?

Merkez Bankası İngiltere Bankalarını Neden Uyardı?

725
0

İngiltere Merkez Bankası, İngiltere bankalarını tüketici kredilerinde hızlı bir şişme oluşması nedeniyle uyardı.

Pazartesi günü yayınlanan raporda, Merkez bankası teminatsız tüketici kredilerindeki yıllık artışın yüzde ona yaklaşmasının ve bu oranın gelir artışlarının çok üzerinde olmasının İngiltere ekonomisi üzerinde sorun yaratacağına dikkat çekti.

Buna rağmen, finans kuruluşlarının bu durumun doğuracağı riskleri göz ardı ettiğinin altı çizildi.

İngiltere Merkez Bankası, geçtiğimiz ay yayınladığı raporda ülke ekonomisinin 2018 yılında hız kaybedeceğini öngördü.

Bu durumun da krediler üzerinde baskı oluşturduğu ve İngiliz bankalarının gelecekteki sorunlara karşı tedbir olarak kasalarında fazladan 10 milyar Sterlin bulunması gerektiği belirtti.

Kaynak: Euronews

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here