Ana sayfa Güncel Merkez adresimizden farklı vergi dairesi sorumluluğunda bulunan depomuzun muhtasar beyanında bildirimini hangi...

Merkez adresimizden farklı vergi dairesi sorumluluğunda bulunan depomuzun muhtasar beyanında bildirimini hangi vergi dairesine yapmalıyım?

282
0
Merkez adresimizden farklı vergi dairesi sorumluluğunda bulunan depomuzun muhtasar beyanında bildirimini hangi vergi dairesine yapmalıyım?

Beşiktaş Vergi Dairesinde merkez iş yeri bulunan aynı anda Maslak Vergi Dairesinde mükellefiyetsiz şubesi (depo olarak kullanılıyor) bulunan firma için muhtasar beyanname nasıl verilmelidir?
Sadece Beşiktaş vergi dairesine bildirim yapmak yeterli midir?

 

Tüm muhtasar işlemleri(Merkez/Şube gibi) merkezin bağlı olduğu VD tek muhtasar beyannamede beyan edecektir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

ANASAYFA

Adres değişikliğinin vergi dairesine bildirim süresi ne kadardır?

İkametgâhını yıl içerisinde farklı bir ile taşıyan kişiler hangi vergi dairesine bildirim yapacaklardır?

Adres nakli yaptığımızda eski faturalarımı nasıl kullanabilirim?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here