Ana sayfa Basından Memurun 2018-2019 Yılı Maaş Zammı Belli Oldu!!!

Memurun 2018-2019 Yılı Maaş Zammı Belli Oldu!!!

1417
0

Toplamda 3 milyon 200 bin kamu görevlisi ve 1 milyon 900 bin memur emeklisine 2018-2019 yıllarında yapılacak zam oranları için yapılan toplu iş görüşmesi sonuçları belli oldu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıer tarafından açıklandı.

Yapılan görüşmeler neticesinde varılan karara göre; 2018 yılının ilk 6 ayı için %4, ikinci 6 ayı için %3,5; 2019 yılının ilk 6 ayı için %4, ikinci 6 ayı için %5 zam yapılması hususunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca 6 aylık dönemler halinde gerçekleşen enflasyon oranının öngörülen artış oranını aşması halinde enflasyon farkı da ödenecek.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here