Ana Sayfa Eğitim MEB’den liseler için yeni yaş düzenlemesi

MEB’den liseler için yeni yaş düzenlemesi

888
0
MEB’den liseler için yeni yaş düzenlemesi

illi Eğitim Bakanlığı, liseler için yeni yaş düzenlemelerini açıkladı.

Yeni düzenlemeler kapsamında 18 yaş üzerindeki öğrenciler de liseye kayıt yaptırabilecek. Ancak 22 yaşına kadar mezun olamayan öğrencilerin kayıtları silinecek.

22 yaşını aşmasına rağmen liseden mezun olamayanlar, açık liselere yönlendirilecek.

14 yaşındaki öğrencilerle 22 yaş üzeri öğrencilerin aynı sınıflarda okumasının pedagojik sorunlara yol açtığı ifade edilmiş, Milli Eğitim Bakanlığı da konuyla ilgili yeni bir düzenlemeye gitme kararı almıştı.


Kaynak:BBC
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

 

Önceki İçerikBağımsız Denetçilere Sürekli Eğitim Zorunluluğu Geldi!
Sonraki İçerikDanske Bank CEO’su 200 milyar euroluk kara para aklama skandalı sonrası istifa etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz