Ana sayfa Mevzuat Masraf katili kendi başını yaktı

Masraf katili kendi başını yaktı

271
0

Renault-Nissan-Mitsubishi dev ortaklığının CEO’su, yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

Pazartesi günü gerçekleşen basın toplantısında Nissan grubu, yapılan soruşturma sonucunda Charlos Ghosn’ın ‘görevi kötüye kullanma’ ve şirket varlıklarını şahsi çıkarı için kullanma’ eylemlerinde bulunduğunu açıkladı.

2000’lerin başında Nissan’ı önemli ölçüde geliştiren ve bu nedenle büyük saygı duyulan Ghosn hakkında yapılan bu açıklama, otomotiv endüstrisini şoka uğrattı.

2010 yılından beri Japon şirketleri, yıllık 100 milyon yenden fazla kazanan yöneticilerin maaşlarını açıklamakla yükümlü. Bu suçlamalar sebebiyle Ghosn, 10 yıl hapis veya 10 milyon yen para cezası ile karşı karşıya.

Yolsuzluk iddiaları sonucu, Ghosn’un liderlik ettiği dev ortaklığın geleceği şimdilik belirsiz. Nissan grubu müdürü Hiroto Saikawa ise ortaklığın etkilenmeyeceğini belirtti. Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığı 2017 yılında 10.61 milyon araç ve hafif ticari taşıt satışı gerçekleştirerek dünya çapında bir numaralı otomotiv grubu olmuştu.


Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here