Ana sayfa Muhasebe Masaj salonu hizmeti için düzenleyeceğimiz fatura ve fişlerde KDV oranı ne olmalıdır?

  Masaj salonu hizmeti için düzenleyeceğimiz fatura ve fişlerde KDV oranı ne olmalıdır?

  Avukatın vergi dairesine kazandığı bir dava için keseceği smm makbuzunda stopaj olacak mı?

  42
  0

  SPA masaj salonunda faaliyet gösteren mükellefimin keseceği hizmet fiş faturası KDV oranı %18 midir? Ayrıca salonunda terapi yağı vb ürün satışları yapmaktadır bundaki KDV oranı da %18 mı olacaktır?

  Listedeki % 1 ve % 18 yer almayan mal ve hizmetler için % 18 KDV uygulanır.

  Bahsettiğiniz hizmet ve mal satışı içinde % 18 KDV uygulanır.

  Avukat vergi dairesine kazandığı bir dava ile ilgili smm kesecek. Makbuzda stopaj ve kdv olacak mı?

  % 18 KDV hesaplanır. GV stopajı için 311 sayılı GVK genel tebliğindeki şartlara göre yapılır. (Tebliğin sekizinci bölümünü inceleyiniz. )


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here