Ana sayfa Vergi Mart ayında kapanan bir firmanın GEKAP beyannamesi kapsamına giren işlemleri beyan edilmeli...

Mart ayında kapanan bir firmanın GEKAP beyannamesi kapsamına giren işlemleri beyan edilmeli midir?

Mart ayında kapanan bir firmanın GEKAP beyannamesi kapsamına giren işlemleri beyan edilmeli midir?

160
0

Mart ayı sonu itibariyle kapanışı yaptığımız şahıs firması için gekap vermeli miyiz? Gekap 6 aylık olmasından dolayı beyan veremedik.

0cak-Mart arası gekap ile ilgili beyanı gerektiren işlem varsa verilmesi gerekir. İşlem yoksa boş verilir.

Diş ile ilgili protez vb. malzemeler üreten bir laboratuvar firmamız var. Bu ürünleri sevk ederken bir takım küçük poşet ve kutular kullanılıyor. Gekap beyannamesi verilmesi gerekir mi?

Konu ile ilgili aşağıdaki linkte bulunan rehberi inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here