Ana sayfa SGK Mart Ayında Emekli İkramiye Ödemeleri Başladı!

  Mart Ayında Emekli İkramiye Ödemeleri Başladı!

  1681
  0

  90 BİN EMEKLİYE 700 MİLYON LİRA ÖDENMEYE BAŞLADI.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, 30 yıl üstü çalışan emeklilerin ikramiye ödemelerinin başlatıldığını ve Mart ayı itibarıyla 90 bin alacaklı emekliye yaklaşık 700 milyon lira ödeneceğini açıkladı.

  30 yılın üzerinde kamuda çalışıp da emekli olanlara, 30 yıl üzerinden emekli ikramiyesi ödenerek emekli edilen tüm emeklilerin, 30 yıldan fazla çalışanlarla ilgili yapılan düzenleme neticesi, yaklaşık 450 bin civarındaki emeklinin, 2 buçuk milyar civarında bu yeni yasal düzenlemeden sonra alacakları tahakkuk ettirildi.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here