Ana sayfa Muhasebe Mali müşavirlik ofisinde ayrıca ticari işletme faaliyet gösterebilir mi?Mali müşavirlik ofisinde ayrıca...

  Mali müşavirlik ofisinde ayrıca ticari işletme faaliyet gösterebilir mi?Mali müşavirlik ofisinde ayrıca ticari işletme faaliyet gösterebilir mi?

  SMMM ofisinde başka bir şirket olabilir mi?

  48
  0

  Mükellefimiz ithal ettiği malı direkt ihraç edecektir. İthal ettiği malın yarısını ödemesini başka bir şirket yapacaktır. İhraç ettiği malın da karına ortak olacaktır. Bu iki şirket arasında ortaklık vb. ilişki yoktur. Bu aşamada işlemleri nasıl yapmalıyız?

  Böyle bir işlem vergi ve muhasebe uygulamalarına uygun değildir. Ortaklık olmadan olmaz.

  Serbest muhasebeci mali müşavirlik ofis adresime, defterini tuttuğum (gayrifaal) şirketin merkez adresini taşıyabilir miyim?

  SMMM ofisinde Gayrifaal de olsa Ticari işletme olmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here