Ana sayfa Muhasebe Mali müşavirler yurtdışındaki firmalara danışmanlık hizmeti verebilir mi?

  Mali müşavirler yurtdışındaki firmalara danışmanlık hizmeti verebilir mi?

  Mali müşavirler yurtdışındaki firmalara danışmanlık hizmeti verebilir mi?

  105
  0

  Yurt dışından bir teklif aldım. Pazar araştırması hakkında bir sektörde danışmanlık yapmam isteniyor. Bu konuda hizmet verip, makbuz düzenleyebilir miyim?

  Hizmet verip, makbuz düzenleyebilirsiniz.

  15.07.2020 tarihinde işyerini kapatan bir mükellefim ödemesini 25.07.2020 tarihinde yaptı. Düzenleyeceğim makbuzda stopaj olmalı mıdır?

  Serbest meslek makbuzu hizmetin verildiği dönemde düzenlenir.

  Tahsilatın yapıldığı tarihte makbuz düzenlenmez. Düzenlenecek makbuzda gelir vergisi stopajı yapılacaktır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here