Ana sayfa Muhasebe Mali müşavirler pandemi dolayısıyla Resmi Gazete’deki asgari ücretler üzerinden indirim yapabilir mi?

Mali müşavirler pandemi dolayısıyla Resmi Gazete’deki asgari ücretler üzerinden indirim yapabilir mi?

Mali müşavirler pandemi dolayısıyla Resmi Gazete’deki asgari ücretler üzerinden indirim yapabilir mi?

146
0

Lokanta işleten Limited Şirket ile muhasebe işlemleri için görüşme yaptığımızda asgari tarifedeki ücretimiz yüksek geldi. Pandemi sebebi ile cirosunun yarı yarıya azaldığını söyledi. Pandemi sürecinde Asgari Tarifeden daha düşük muhasebe ücreti ile anlaşma yapabilir miyim?

Ücret tarifesi Her yıl Maliye Bakanlığınca açıklanır. Yapılacak İndirimler tarifede belirtilmiştir. Salgın hastalık nedeni ile indirim tarifede yer almamaktadır.

Çalışanı olmayan ve mali müşavire yapılan ödemelerden dolayı muhtasar beyannamesi veren mükellef mayıs ayında mali müşavirin makbuz kesmemesinden dolayı beyannamede herhangi bir bildirimi bulunmamaktadır. Bu durumda bildirim nasıl yapılabilir?

Mali müşavir sözleşmesi devam ettiği sürece hizmet bedelini almasa da makbuz düzenlemek zorundadır. Beyannameye (0) yazılmaz. Makbuz varsa beyan edilir. Yoksa beyan edilmez.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here