Ana sayfa SGK Mali müşavirler ortağı oldukları şirketlerin defterlerini tutabilir mi?

  Mali müşavirler ortağı oldukları şirketlerin defterlerini tutabilir mi?

  Mali müşavirler ortağı oldukları şirketlerin defterlerini tutabiliyor mu?

  297
  0

  Mali Müşavir olarak ticari bir işletmeye ortak olabiliyorum. Sadece imza yetkisi alamıyorum. Ortak olacağım bir şirketin defterlerini tutabiliyor muyum?

  Ortak olunan şirketin defterinin tutulması ve beyannamelerinin gönderilmesine bir engel yoktur.

  Konsolosluk ile 1 Ağustos itibariye SGK işlemlerini yürütmek için sözleşme imzaladık. Eski mali müşavirinde bulunan şifrenin iptali için kuruma dilekçemi vermeliyiz. Sözleşme girişi olarak aracılık sözleşmesi mi girmeliyiz?

  Şifrelerin müşterinize ait olması ve size bildirilmesi gerekir.

  Müşteriniz eski şifreleri online sistem üzerinden değiştirebilir. Mesleki Aracılık sözleşmesi yapmanız gerekir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here