Ana sayfa Muhasebe Mali müşavirler müşterileri ile yapmış oldukları aracılık sözleşmesini işletmenin faaliyetini sonlandırması durumunda...

  Mali müşavirler müşterileri ile yapmış oldukları aracılık sözleşmesini işletmenin faaliyetini sonlandırması durumunda kaç gün içerisinde iptal etmelidir?

  164
  0

  Mükellefimiz 15.09.2020 tarihinde vergi dairesinden kapanışını yaptırdı. Aracılık sorumluluk sözleşmesini bu tarihe göre mi iptal etmek gereklidir?

  Kapanış tarihinden itibaren 15 GÜN içinde fesih işlemi yapmanız gerekir.

  Mali Müşavir olarak KVKK kapsamında müşterilerle sözleşme imzalaması gerekiyor mu?

  Türmob e- birlik sözleşmesi ekinde bu sözleşme zaten var. Müşteriye sistemin ürettiği sözleşmeyi imzalatmanız gerekir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here