Ana sayfa Vergi Mali müşavirler muhtasar prim beyannamesi gönderebilmek için ne yapmalıdır?

Mali müşavirler muhtasar prim beyannamesi gönderebilmek için ne yapmalıdır?

259
0

Mükelleflerimize ait aylık muhtasar ve prim hizmet beyannamelerimizi sözleşmeleri yenilemeden de onaylayabiliyoruz. Bu durumda sözleşme yenileme gereği ortadan kalkmış mıdır? Beyannameyi verebiliyor olmamıza rağmen sözleşme yenilememiz mi gerekiyor? Sözleşme yenilemeden muhtasar ve prim hizmet beyannamesi vermiş olmamız bir yaptırıma tabi midir?

Yeni dönemde Sözleşme yenilenmeden beyanname verilemeyecektir.

 

GİB sisteminde bulunan sözleşmelerin hepsini en baştan mı yapmamız gerekecektir. Yoksa sistemde güncelle butonuna basmamız yeterli olacak mıdır?

Güncelleme işlemi yapılacak. Sadece butona basmak ile güncelleme yapılmaz.

Aşağıdaki linki inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/22012020_muhtasar_ve_prim_hizmet_beyannamesi_gonderilmesi.pdf

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here