Ana sayfa Muhasebe Mali müşavirler adi ortaklık kurabilir mi? Kurulan ortaklık adına Büro tescili yapılır...

Mali müşavirler adi ortaklık kurabilir mi? Kurulan ortaklık adına Büro tescili yapılır mı?

173
0
Mali müşavirler adi ortaklık kurabilir mi? Kurulan ortaklık adına Büro tescili yapılır mı?

İki SMMM adi ortaklık kurabiliyor mu? Örneğin %25-75 bir ortaklık sözleşmesiyle kurulabilir mi? Kurulabiliyorsa vergi noktasında tevkifat uygulaması ve iadesi, odada kayıt noktasında ve mükelleflerin bildiriminde nasıl bir uygulama var? Tek başına büro çalıştıranların uygulamalarıyla farklılıkları var mıdır?

Adi ortaklık kurulur. GV stopajı % 20 olarak ortaklık adına kullanılan SM Makbuzunda gösterilir.
Tevkif edilen vergi bireysel verilen Geçici vergi beyannamesinde ortaklık oranınca mahsup edilir. Mükellefiyet kurulması sonrası odaya müracaat edilir Büro tescil belgesi alınır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Adi ortaklık kuruluşunda işin nevi gereği iki ortağında ustalık belgesinin olması gerekir mi?

Defter beyan sistemimde adi ortaklıkların beyannameleri nasıl gönderilecektir?

Defter-Beyan sisteminden Adi Ortaklık Ortağı Gelir Geçici Vergi Beyannamesini Nasıl Gönderir?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here