Ana sayfa Muhasebe Mali Müşavir firmaya müdür olarak atanabilir mi?

  Mali Müşavir firmaya müdür olarak atanabilir mi?

  91
  0

  Meslek mensubu; merkezi yurt dışında olan bir şirketin Türkiye şubesi için (meslek mensubu şubeye Müşavirlik hizmeti vermiyor) Müdür olarak atanabilir mi? Aynı meslek mensubu aynı şirketin Türkiye şubesine bu defa meslek mensubu olarak Müşavirlik hizmeti vermesi durumunda Müdür olarak atanabilir mi?

  Serbest çalışan meslek mensubu hiçbir konumda ticari bir işletmeye müdür olarak atanamaz. Müşavirlik ve muhasebe hizmeti verebilir.

  Bir firmanın 2 yıl boyunca ssk işlemlerini yapmış olan mali müşavir kendisine gelen imzalı işe giriş ve çıkış yazılarını firma sgk dosyasında saklıyor. Firma ile ayrılıyorlar ve firma yetkilisine tüm evrakları teslim ediyor. Sonradan ilgili dönemlerle ilgili mali müşavire sorumluluk yazılması ve mali müşavirin teslim ettiği sgk evrakları bulunamıyorsa mali müşavir kaşeli imzalı evrakları nasıl müfettişe sunabilip kendini aklayacak?

  Bu bir adli durumdur. Mali sorumluluk sigortası yaptırabilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here