Ana sayfa Vergi Limited şirketlerin kurmuş olduğu adi ortaklıklarda çıkan kazancı şirketler geçici vergi beyannamesinde...

  Limited şirketlerin kurmuş olduğu adi ortaklıklarda çıkan kazancı şirketler geçici vergi beyannamesinde nasıl bildirir?

  İddaa bayilerinden kesilen gelir vergisi geçici vergiden düşülür mü?

  125
  0
  İki Limited şirketten oluşan adi ortaklık firmamız bulunmaktadır. Ortaklığa ait gelir tablosundaki kar/zarar durumunu Tüzel kişiliği bulunan şirketimiz için kurum geçici beyannamesine nasıl beyan etmeliyiz?

  Şirketiniz Adi ortaklıktan hissesine düşen kazancı 640 hesaba kaydederek geçici vergi beyannamesinde bildirim yapar.

  Tekel satışı yapan mükellef iddaa Bayiliği işi ile de uğraşmaktadır.
  Haftalık raporda bayi cirosu, bayi komisyonu, bayi komisyonu stopajı ve başbayilik komisyonu gibi kalemler yer almaktadır. Bayi Komisyonu Stopajı ile ilgilidir.-Stopaj rakamını 193 hesapta mı takip etmeliyim?

  Kesilen vergiler, Geçici vergi ve Yıllık beyannamede hesaplanan vergilerden mahsup edileceği için 193 hesap da takip edilecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here