Ana sayfa Muhasebe Limited şirketlerde sermaye artırımlarında artırılan sermayenin ¼’ü tescilden önce yatırılmalı mıdır?

Limited şirketlerde sermaye artırımlarında artırılan sermayenin ¼’ü tescilden önce yatırılmalı mıdır?

Limited şirketlerde sermaye artırımlarında artırılan sermayenin ¼’ü tescilden önce yatırılmalı mıdır?

246
0

TTK çerçevesinde Limited şirket sermaye artırımı ve sermayenin ödenmesi karar alındıktan tescilden önce 1/4 yatırılmalı mı?

Limited şirketler için zorunluluk kaldırılmış olup tamamı 24 ay içinde ödenecektir yazılması halinde 1/4 ü ödenmeyecektir, ancak 1/4 ü tescilden önce ödenecektir yazılmış ise mutlaka bankaya ödenip mektubun evrak ekinde sicil müdürlüğüne sunulması gerekir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here