Ana sayfa Muhasebe Limited şirketlerde hisse devri genel kurulda onaylanmalı mıdır?

  Limited şirketlerde hisse devri genel kurulda onaylanmalı mıdır?

  Borsada işlem görmeyen bir şirketin alacağı yazılım destek ve danışmanlık faturasında KDV oranı nedir? KDV tevkifatı var mıdır?

  38
  0

  Limited Şirkette %1 lik hissenin devri için diğer ortağın (hissenin %99 sahip) onayı ve rızası yoktur. Bu hisse devri nasıl yapılabilir?

  Devir işlemi genel kurul da onaylandıktan sonra geçerlidir. Onaylanmayan devir hüküm doğurmaz.

  Hisse Senetleri Borsada İşlem Gören bir Holding’in altındaki faaliyet gösteren ama kendisi borsada işlem görmeyen bir A.Ş.’de muhasebe biriminde çalışmaktayım. SAP ERP danışmanlığı verecek bir kurumdan 1 yıl süre ile hizmet alacağız. Bilgi İşlem Danışmanlık adı ile bize aylık 10.000 TL + KDV fatura düzenlemesi lazım. KDV oranı ne olmalıdır?

  KDV oranı % 18 olur. KDV tevkifatı olmaz


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here