Ana sayfa Muhasebe Limited şirketlerde genel kurul işlemleri tescil ettirilmeli midir? 

  Limited şirketlerde genel kurul işlemleri tescil ettirilmeli midir? 

  Şirketler her yıl genel kurul toplantısı yapmak zorunda mıdır? Limited Şirketler her yıl genel kurul toplantısı yapmak zorunda mıdır? Anonim Şirketler her yıl genel kurul toplantısı yapmak zorunda mıdır? Limited ve Anonim Şirketler genel kurullarını gecikmeli yapabilir mi?

  62
  0

  Limited şirketler anonim şirketler gibi genel kurul toplantısı yapma ve tescil ettirmesi ile ilgi mevzuat ve uygulama nedir?

  Tüm sermaye şirketlerinde her yıl genel kurul yapılması zorunlu olup, tescile tabi konuların tescil için sicile başvuru yapılmalı, tescile tabi konu yok ise de dilekçe ile sicil dosyasına verilmesi gerekmektedir.

  Pandemi nedeni ile yapılmayan anonim şirketler genel kurulu yıl bitmeden yapılabilir mi?

  Her yıl olağan genel kurul yapılmasının yanında kanundaki süre uygulaması dışında yapılması halinde sorun yaşanmamaktadır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here