Ana sayfa Çalışma Hayatı Kamuda çalışanlar şirketlere ortak ya da müdür olabilir mi?

Kamuda çalışanlar şirketlere ortak ya da müdür olabilir mi?

Limited şirketi kuruluşunda % 60 hisse sahibi ortak kamu da çalışıyor. Şirket kurmada veya müdür olmasında bir sıkıntı olur mu?

158
0

Limited şirketi kuruluşunda % 60 hisse sahibi ortak kamu da çalışıyor. Şirket kurmada veya müdür olmasında bir sıkıntı olur mu?

Şirket ortaklarından en az bir tanesi şirketi her konuda temsile yetkili müdür olması zorunlu olduğu kanunda açık. Bununla birlikte kamu görevlisi ortağın şirkette ortak olmasına engel bulunmamakla birlikte temsile yetkili olması personel kanunu ile engel düzenleme bulunmaktadır. Temsile yetkili müdür olamaz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here