Ana sayfa Muhasebe Limited şirkete dönüştürülen şahıs firmasının eski faturaları kullanılabilir mi?

  Limited şirkete dönüştürülen şahıs firmasının eski faturaları kullanılabilir mi?

  Şahıs firmasında kullanılan faturalar limited şirkette kullanılmaya devam edilir mi?

  72
  0

  Şahıs firması mükellefi nevi değiştirerek limited şirkete dönüşmüştür. Şahıs firmasında kullanılan elimizde kalan kâğıt faturalar firma nevi değiştirerek limited şirket olduktan sonra 20 gün limited şirkette kullanılmıştır. Şahıs firmasında kullanılan faturalar limited şirkette kullanılmaya devam edilir mi?

  Şahıs firmasının faturaları hiçbir şekilde kullanılmaz. Kullanılmış ise ise alıcılar için geçerli belge değildir.

  Nace kodu ticari sertifika veren havacılık, yelkencilik, gemicilik vb kursların faaliyetlerini kestiği faturalarda kdv% kaçtır?

  Bahsettiğiniz teslim için (I ) (BİR) sayılı listede ise ; % 1 , ( II ) (İKİ) sayılı listede ise; % 8 her iki listede de yoksa genel oran olan % 18 uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here