Ana sayfa Muhasebe Ortağa ait olup şirket için kullanılan araca ait harcama gider yazılabilir mi?

Ortağa ait olup şirket için kullanılan araca ait harcama gider yazılabilir mi?

Limited şirket, ortağına ait olan binek araca ait petrol fişi ve araç tamir masraflarını şirket kayıtlarına işleyebilir mi?

1270
0

Limited şirket, ortağına ait olan binek araca ait petrol fişi ve araç tamir masraflarını şirket kayıtlarına işleyebilir mi?

Şirket adına düzenlenmeyen fatura ve benzeri vesikalar gider olarak kayıtlara alınamaz.

Kira sözleşmesi düzenlenmesi halinde; Sözleşmede belirtmek kaydı ile yapılan harcamalar gider olarak kayıtlara alınır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here