Ana sayfa SGK Limited şirket ortağı bir kişi ortaklıktan çıktıktan sonra aynı iş yerinde sigortalı...

Limited şirket ortağı bir kişi ortaklıktan çıktıktan sonra aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışabilir mi?

127
0
A Limited şirket ortağı ve müdürü olan birisi (bağ-kur ödüyor) müdürlükten ve ortaklıktan ayrılıp daha sonra da A Limited şirketinde sigorta personel olarak çalışabilir mi?

Kişi ortaklığından ve müdürlüğünden ayrıldığı şirkette 4a işçisi olarak çalışabilir. Ortak veya müdürken de başka bir işyerindeki fiili çalışması dolayısıyla 4a sigortalısı olabilir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Şirket ortakları kendilerini şirketlerinde 4a sigortalı olarak gösterebilir mi?

Emekli sandığından yetim aylığı almakta olan bekâr kız çocuğu 4A kapsamında sigortalı olursa yetim aylığı kesilir mi?

Yurtdışında bulunduğum zamanlarda Türkiye’de 4a kapsamında sigortalı olabilir miyim?

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here