Ana sayfa Muhasebe Limited şirket kuran doktorlar serbest meslek makbuzu düzenleyebilir mi?

Limited şirket kuran doktorlar serbest meslek makbuzu düzenleyebilir mi?

Limited şirket kuran doktorlar serbest meslek makbuzu düzenleyebilir mi?

619
0

Limited şirket olup kurumlar vergisine tabii olan doktorlar e serbest makbuzu düzenlemek zorundalar mı?

Limited şirketler serbest meslek makbuzu DÜZENLEMEZ. Kurumlar vergisi mükellefleri TİCARİ kazanç elde eder ve Fatura düzenler. Bu neden ile e-smm kullanması söz konusu olmaz.

Uzaktan veya yüz yüze verilen eğitim için Kuruma verilecek belge serbest meslek makbuzumu yoksa gelir vergisi mükellefiyeti tesis edilerek fatura mıdır?

Bahsettiğiniz kişi için GV Serbest meslek kazancı mükellefiyeti tesis ettirilir. Defter beyan sisteminden SM Kazanç defteri tutulur. E-smm düzenler.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here