Ana sayfa Muhasebe Kuyumcuların nihai tüketicilerden aldığı hurda altınlar tevkifata tabi midir?

Kuyumcuların nihai tüketicilerden aldığı hurda altınlar tevkifata tabi midir?

73
0
Kuyumcuların nihai tüketicilerden aldığı hurda altınlar tevkifata tabi midir?

Kuyumcu mükellefim nihai tüketicilerden hurda altın almaktadır. Alınan hurda altınların tevkifata tabi olmadığı ve muhtasarda beyan edilmeyeceği doğru mudur?

Doğrudur.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İsviçre’deki şirketten Türkiye’de aldığımız hizmet çalışmaları için düzenleyeceğimiz gider pusulasında stopaj olacak mıdır?

İşyerini kapatmış eski mükellefin yazar Kasasını gider pusulası ile alırken stopaj ödeyecek miyim?

Vergi mükellefi olmayan kişiden alınan ticari mal için düzenlenen gider pusulasında stopaj olacak mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here