Ana sayfa Vergi Kuyum ve Halı ticaretiyle iştigal eden şirket enflasyon düzeltmesi yapacak mı?

  Kuyum ve Halı ticaretiyle iştigal eden şirket enflasyon düzeltmesi yapacak mı?

  48
  0

  Kuyum ve Halı ticaretiyle iştigal eden bir limited şirketiz. Bu güne kadar kuyum için enflasyon düzeltmesi yapmadık. 2022/3. dönem için bulunabilir miyim? Bundan sonra devamlı mı uygulamam gerekiyor?

  Enflasyon düzeltmesi “MÜNHASIRAN” (sadece) kuyumculuk işi yapılması halinde yapılır. Kuyumculuk işi dışında başka mal ve hizmet alım satımı yapılması halinde enflasyon düzeltmesi yapılmaz.


  ENFLASYON DÜZELTMESİ TEBLİĞİ için tıklayın…


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here