Ana sayfa Haberler Kredi kartlarına taksit sayıları değişti!

Kredi kartlarına taksit sayıları değişti!

327
0

Bankacılık ve Düzenleme Kurulu (BDDK), kredi kartları taksit sayılarını arttırdı.

30698 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Bankaların Kredi İşlemlerine Yönelik Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca, bilgisayar alımlarında ve taşımacılıkla ilgili harcamalarda taksit sınırı 9 aydan 12 aya yükseltildi.

Ayrıca seyahat acenteleri aracılığıyla yurt içi seyahatlere ilişkin harcamalar ile sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda da taksit sayısı 9 aydan 12 aya çıkarıldı.

Kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırı 9 aydan 12 aya yükseltildi.

Söz konusu Yönetmelik için tıklayınız…

 

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here