Ana sayfa Vergi Kıymetli Taşların İthalatında Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu Kesintisi: %0

  Kıymetli Taşların İthalatında Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu Kesintisi: %0

  1019
  0

  Kaynak Kullanımı Destekleme fonu kesintisi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 24.07.2017 tarihli ve 90568 sayılı yazısı üzerine, 20.06.2001 tarihli ve 4684 sayılı Kanunun Geçici 3’üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 24.07.2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

  Buna göre;
  Madde 1- Türk Parası Kıymeti Koruma Hakkında 32 sayılı 2’inci maddesinde belirlenen kıymetli taşların Borsa İstanbul A.Ş. işlem görmek üzere kabul kredili, vadeli akreditif ve mal mukabili ödeme şekillerine göre ithalatında Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kesintisi oranı %0 (sıfır) olarak tespit edilmiştir.

  Kaynak: Bakanlar Kurulu Kararı (Karar Sayısı: 2017/10640)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here