Ana sayfa Yaşamın İçinden Kitapları Tutsak Etmeyin! Bırakın Aydınlatsın Dünyayı…

Kitapları Tutsak Etmeyin! Bırakın Aydınlatsın Dünyayı…

821
0

Acaba çoklarının dedikleri gibi çok okusak gerçekten değişir mi her şey?
Evet, gerçekten değişir her şey. Hem de anlatılamayacak, tasavvur edilemeyecek kadar değişir.
Değişim önce insanla başlar.
Değişir, gelişir, güzelleşir, sağlamlaşır insan karakteri. Sağlam, güzel karakter sadece ve sadece güzeli, iyiyi düşünür ve yapar. Önceki anlamını yitirir maddi olgular, ikinci plana itilir. Sunulan nefesin gerçek anlamı zihnin derinlerden boy vermeye başlar, koluna vicdanı takarak.

Dile gelmiş de ne güzel söylemiş Kitap: “Ben okundukça kitap, sen okudukça insan olursun”

Bir de tutsaklığı vardır masum kitapların! Tutsak etmeyelim kitapları.
Okuyalım.
Okumuştum demeyelim, tekrar okuyalım.
Her okuyuşun başka başka kazanımları vardır. Aynı mıdır her yaşın acemiliği, ustalığı, bilgeliği?

 “Milyonluk evlerin kitaplıklarında, kapakları hiç açılmadan duran ve yalnızca süs eşyası gibi görülen kitaplar aslında hücre hapsindeki masumlardır.”

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here