Ana sayfa Muhasebe Kitap ve süreli yayınların KDV’si istisnası ne zaman yürürlüğe giriyor?

Kitap ve süreli yayınların KDV’si istisnası ne zaman yürürlüğe giriyor?

581
0

Süreli yayınlarda, sertifikası olan yayın evlerinin 100 TL üzerindeki satışlarında KDV kaldırılmıştı. Ancak bazı yayınevleri kendi yayınlarının satışının yanı sıra başka yayın evlerinin kitaplarını alıp satıyor. Bu durumda başka yayın evlerinin kitaplarını alıp sattıklarında satışlarda KDV hesaplayacaklar mı?

 

22/02/2019 itibari ile tüm kitap ve süreli yayınların satışı limit olmaksızın KDV den İSTİSNA edilmiştir. Sertifikalı sertifikasız ayrımı kalmamıştır.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Kitapçıdan alınan kitabın KDV’si %8, Yayınevinden alınanın %0

 

 

 

Kültür Bakanlığı sertifikasına sahip iki yayıncı arasındaki kitap alış verişi KDV’ye tabi midir?

 

 

 

Sertifikalı Yayın Evlerinden Satılan Kitaplarda Kdv Uygulaması

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here