Ana sayfa Muhasebe Kıst dönem tasfiyeye giriş kurumlar vergisi beyanımı e-beyan sisteminden verebilir miyim?

Kıst dönem tasfiyeye giriş kurumlar vergisi beyanımı e-beyan sisteminden verebilir miyim?

2212
0

02.08.2018 günü tescil olarak tasfiyeye giren firmamız için 01.01.2018-02.08.2018 dönemi kıst dönem tasfiyeye giriş beyanımızı izleyen 4 ayın 25.gününe kadar vermemiz gerekiyor diye biliyorum. Yani 25 Aralık 2018 tarihine kadar. Kıst dönem tasfiyeye giriş kurumlar vergisi beyanımı e-beyan sisteminden verebiliyor muyum?
(11.12.2018 10:13)

Tasfiyeye giriş beyannameleri E beyan olarak verilmektedir.

 


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Büyük hisse sahibi ortak A.Ş.’yi tek başına tasfiye edebilir mi?

 

Tasfiye genel tebliği (Kaçak eşya ve kaçak eşya naklinde kullanılan taşıtlara ilişkin işlemler) (seri no: 1) – 28.11.2018

 

Tasfiye sonu bilançosunu tüm değerler sıfır olarak mı vereceğim?

 

Tasfiye’ye Giren Şirketler Defter Tasdikine Dikkat!

 

SMMM’ler başka bir şirketin Tasfiye Memuru olabilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here